eWYPRAWA.pl 3. lp3.polskieradio.pl


Trzecia eWYPRAWA.pl będzie rekomendacją muzyczną z Trójką w tle. Polecam nie tylko stronę, ale równocześnie najlepszą – w mojej opinii – radiową listę przebojów w Polsce.

Listy słucham od podstawówki, czyli od ok. 25 lat. Wówczas głosowanie odbywało się za pomocą kartek pocztowych i listów. Dziś można to zrobić poprzez stronę internetową http://lp3.polskieradio.pl. Aktualnie na stronie widzimy notowanie nr 1920. Na pierwszym miejscu „River down below” RIVERSIDE, na drugim „Nie ma fal” Dawida Podsiadło, a na trzecim „Que vendra” ZAZ.

Przy okazji eWYPRAWY.pl zagłosuję. Loguję się i wybieram 10 utworów m.in. „Bedford School” -Grzegorz Turanu, „Karvoski” – PABLOPAVO I LUDZIKI, „Początek” – MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA i najnowsze kompozycje Marka Knopflera. Żałuję, że z listy wypadł już singiel „Weź nie pytaj” Pawła Domagały*.

Zachęcam do głosowania. Jeśli będziecie mieć wątpliwości przy wyborze, można odsłuchać on-line fragmenty wszystkich utworów z notowania oraz nowości.

Co jeszcze można znaleźć na stronie listy? Oczywiście notowania archiwalne oraz zestawienie Topu Wszechczasów. Dziś już nie ma sensu spisywać ręcznie notowań listy, ale najbardziej wierni słuchacze pewnie jeszcze przechowują takie zapiski.

Dlaczego zdecydowałem się odwiedzić stronę listy w ramach eWYPRAWY.pl? Ten program jest dla mnie wzorem dziennikarstwa muzycznego. Formuje muzycznie już kolejne pokolenie słuchaczy. Cieszę się, że słuchanie Listy Przebojów Trójki staje się tez powoli naszym rodzinnym rytuałem, a nasze 8-letnie córki mogą przy liście kształtować swój muzyczny gust. Panie Marku! Panie Piotrze! – Dziękujemy.

 * Polecam tekst "Weź posłuchaj".

Projekt eWYPRAWA.pl to internetowa wędrówka w poszukiwaniu najlepszych i najbardziej ciekawych stron internetowych. Szczegóły w zakładce eWYPRAWA.pl.

Jeśli ten tekst był interesujący lub przydatny, prosimy o kliknięcie polubienia w dolnej części strony głównej eTUBA.eu.

Fot. Adobe Stock